Neden Kalkan

“!BURASI DÜNYA ÜZERİNDE YILDIZLARA EN YAKIN YERDİR.!”
Heredot, M.Ö.400
Kaş´a bağlı belde olan Kalkan, Kaş´a 25 km. uzaklıktadır. Görülmeye değer bir koyun kıyısına kurulmuştur. Otelleri, pansiyonları, villaları, restoranları ve alışveriş mekanları ile her yıl binlerce turist çekmektedir. Kalkan´ ın mimari yapısı nedeni ile kent dokusu bozulmamıştır. Yat limanı, uğrayan teknelerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır.
Dantel görünümlü kıyılardaki sayısız körfezciklerin, adaların doğal güzelliği, el değmemiş Koylar, çiçeklerle dolu kumsallar, günlük kent yaşamında hayal edilemeyecek derecede dinlendirici bir çevre oluşturmakta, doğa ile baş başa, yapayalnız kalabileceğiniz bir ortam yaratmaktadır.
Kalkan yöresinde deniz suyu içilesi berraklıkta olup her zaman sakindir. İçinde tatlı su kaynakları, el değmemiş balık ve sünger yatakları bulunan lacivert’in en güzel tonuyla renkli bu doğa parçası, yüzmekten bıkmayacağınız, su altı sporları ve avcılığa çok elverişli bir deniz köşesidir. Yılda 1500 yabancı kotranın Kalkan'ı ziyaret etmesi, değişik yörelerden ilginç kişilerle, değişik örf ve adetlerle temas etmenizi sağlayıp tatilinizi renklendirecek bir diğer özelliktir.
Bölgenin iklimi, yeryüzünde pek az yerde görülen mikroklimatik özelliğe sahiptir. Yılın 8 ayında denize girilebilir. Kıyı kuzeyden dağlarla korunmuş ve sayısız koylara sahip olduğundan iklim şartları dengelidir. Bu yörede tatil geçirenlerin tatil günlerinde güneş ve denizden mahrum kalmaları, olanaksız denecek kadar az rastlanan bir olaydır.
Deniz ve güneşin yanı sıra dağ gezileri yapılabilmesi, yükseklerdeki yayla havası, Gömbe ve Elmalı şelaleleri, çevresindeki çamlık bölge, Kalkan'a gelenlere serinleme imkanları da sunmaktadır.
INGILTERE'DE yayımlanan The Independent gazetesi, 2007 yılının en iyi tatil yerleri'ni seçti. Yeni yılda egzotik bir tatil geçirmek isteyenlere Afrika ülkelerinden Mozambik'teki Ibo adasını, 'tarihi yerlere ilgi duyanlar' için Mısır'ın Luksor kentini, 'keşif' isteyenlere Karadağ'ı öneren gazete, Antalya'nın turizm beldesi Kalkan'ı da 'en romantik tatil yeri' ilan etti.
KALKAN’ ın Avrupa'dan uzaklaşmayı istemeyenler için ideal bir secim olacağını belirten gazete, "Avrupa'nın en romantik tatil yeri olan ve kış ortasında bile güneşli olan bu belde, özellikle yeni evliler için çok iyi bir secim" ifadesini kullandı. Antalya'nın batısında yer alan Kalkan doğal güzelliklerinin yani sıra 3 bin yıllık Likya uygarlığına da ev sahipliği yapıyor.
Kalkan halkı, yıllardır şehre yeni gelenlerde, sanki bir büyülenmişlercesine tutkulu bir bağlılık gözlemlemektedirler. Doğanın ve tarihin tarif edilemez kesişme noktası olan Kalkan'da siz değerli müşterilerimizi ağırlamaktan onur duyacağız.

Kalkan Kiralık Villa Kiralık Villa